İstanbulŞile-Ağva Otelleri

Ağva Beyaz Ev Otel 15+

Ağva Beyaz Otel; İstanbul’ a yakın tatil yerleri? İstanbul yakın yerler tavsiye? İstanbul’ a yakın gezilecek yerler. İstanbul’ a yakın yazlık yerler. Ağva gezilecek yerler? 

İstanbul’un kalabalığından en azından haftasonlarında kurtulmak isteyenlerin, biraz olsun nefes alıp dinlenmek isteyenlerin en çok sorduğu ve cevap almaya çalıştığı sorular yukarıda yazdıklarımız. Ağva Beyaz Otel tüm bu sorulara cevap olacak bir durak olarak göze çarpıyor.

Beyaz Ev Otel Ağva

İstanbul şüphesiz Türkiye’nin en kalabalık, en renkli ve en hızlı şehri hal böyle olunca insanların dinlenmek için haftasonlarında yakın yerlere gitmek istemeleri gayet normal. Bizde bu yazımızda şilede bulunan Ağva Beyaz Ev Otel’i tanıtıyoruz.

Beyaz Ev Otel Ağva Deresi üzerine kurulu konumu ile misafirlerinin tercihi oluyor. Beyaz Ev Otel’in işletmecileri Rengin ve Aslı hanımlar. kurumsal firmalarda çalışmış bu iki dost İstanbul ve Alaçatı’da restoran aşçılığı ve işletmeciliğini layıkıyla yapmaktadırlar.

Otel’de bulunan 9 adet odayıda kendi hayal güçleri ile dizayn eden Rengin ve Aslı hanım kendi anlatımlarıyla her bir detayı hissederek ve içlerine sindirerek tasarlamışlar. Yani kendi evlerini siz müşterilerine açmışlar. Ağva Beyaz Otel tasarımıyla da misafirlerinin beğenisini kazanıyor.

Otel’ de tamamen doğal ürünler kullanıyor, mevsimine göre otelin bahçesinden toplanan sebze ve meyvelerle, birbirinden güzel ve lezzetli yemekler sunuyorlar. Ağva Beyaz Ev konuklarına sunduğu bu eşsiz deneyimle İstanbul’ a yakın ve gezilecek görülecek yer arayanların, şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin, hafta içi ve hafta sonu kendini ödüllendirmek isteyenlerin uğrak noktası.

Otelin kurucu olan Ercüment Baktır’ ı da unutmayan Otel işletmecileri web sitelerinde Ercüment amcalarını yad etmektedirler.

Ercüment Amca, bu güzel ev için binlerce teşekkür ederiz. Ruhun şad olsun.

** Ercüment Baktır, Türkiye’nin ilk nörolog doktorlarındandır. Aynı zamanda sanatsever; karikatürist, ressam ve eski İstanbul beyefendisidir. Ağva’ya gönül vermiş, Ağva sevdalısıdır.1974 yılında her bir taşına emeğini koyarak bu güzel evi inşa etmiş, Ağva’daki birçok insanın gönüllü doktoru olmuştur. 2011 Mayıs ayında, 88 yaşında vefat etmiş ve kendi isteğiyle çok sevdiği Ağva’sında defnedilmiştir.

0 0 votes
Puan ver
Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x