AntalyaBelek Otelleri

Antalya Belek

Belek geçimini turizm ve hayvancılıktan sağlayan Antalya ilinin Serik ilçesine bağlı bir beldedir.

Antalya’ya 30 km mesafede yer alır. Aksu, Serik, Manavgat ve Side’ye yakın konumdadır. Belek otelleri, tatil köyleri ile tatilcilerin vazgeçilmez beldelerinden biri olmuştur.

Fıstık çamı ormanları, golf sahaları, uzun sahil şeridi ve tarihi güzellikleriyle bu vazgeçilmezliği kazanmıştır. 

Tarihi M.S 2. yüzyılda Bergama Krallığı’na dayanan Belek’te Akdeniz ikliminin etkisi görülür. Yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlıdır. Belek’in bu iklimi doğal yaşam çeşitliliğini arttırır.

 

Belek’te 118’den fazla bitki örtüsü bulunur ve bunların 40’ından fazlası sadece Belek’ e özgüdür. Çam ağaçları bu yöresel türlerdendir. Belek hem deniz tutkunlarını, hem spor tutkunlarını, hem tarih tutkunlarını kendine bağlayacak imkanlara sahip.


Mavi Bayrak ödüllü plajları, golf sahaları, dünyanın sayılı antik yapıları tutkunlarını memnun eder. Yeşilin eşlik ettiği masmavi denizinde güneşin tadını çıkarabilir, eğlenceye golfla ulaşabilirsiniz.

Belek otellerinde golf dersleri almak da mümkündür. Belek’te doğanın huzurunu içinize çekmek için Kurşunlu Şelalesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kurşunlu Şelalesi yüzlerce kuş türüne, onlarca bitki türüne yuva olmuştur. Şelalenin arka kısımlarındaki gizli mağara da görülmeye değerdir.
Doğanın güzelliğinden faydalandıktan sonra Belek’te tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu yolculukta ilk durağınız bugüne kadar en iyi korunmuş antik yapı olan Aspendos Tiyatrosu olmalı. Belek’teki diğer önemli tarihi kent Helenistik dönemden kalma Perge Antik Kenti. Kent güzelliğiyle Dünya Miras Listesi’ne önerilmiştir.
Turizm beldesinde açılan ilk ibadet merkezi olan Dinler Bahçesi de unutulmamalıdır. Bu hoşgörü bahçesinde cami, kilise, sinagog ortak bir avluda yerleşir.
0 0 votes
Puan ver
Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x