Safranbolu

Beyzade Konakları Safranbolu

Unesco tarafından Dünya mirası kapsamında korunan Safranbolu’da bulunan Beyzade konakları aynı sokakta 4 adet konaktan oluşmaktadır.

Mükemmel ahşap ve el işçiliği ile tasarlanan konaklarda kendinizi evinizde hissederken, eşsiz bir deneyime de sahip olabilirsiniz. Batı Karadeniz’ in bu şirin ilçesinde mutlu ve huzurlu bir tatil için Beyzade Konaklarını ısrarla tavsiye ediyoruz.

Beyzade Konakları size unutamayacağız bir tatilin yanı sıra yeni arkadaşlıklar da sunacaktır. Safranbolu Konakları işletmecileri ve çalışanları siz saygıdeğer misafirlerini en iyi şekilde ağırlayıp kusursuz bir tatil geçirmeniz için sizlere her konuda yardımcı olan sıcak insanlardan oluşmaktadır.Adres: Babasultan Mahallesi Eflani Sokak No:9 SAFRANBOLU / KARABÜK / TÜRKİYE
GSM: +90 536 938 20 92.
Rezervasyon: +90 370 725 13 12
Web: www.beyzadekonakotel.com

Tarihi Çeşme

Mistik dokusuyla sizi büyüleyecek olan Safranbolu tarihi camileri, tarihi hanları, hamamları ve tabi ki evleri ile kültür turizmi severler için çok önemli ve değerli lokasyondur. Daha çok uzak doğulu turistler tercih ettiği Safranbolu lokumu ve safranı ile de meşhurdur. Safranbolu çoğrafi konumuyla da Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlere de yakın denilebilir. Ayrıca bir diğer cazibe noktası olan Bartın ilinin Amasra ilçesine de 1-1,5 saatlik mesafede bulunmaktadır.

Safran

Karayolu ile ulaşım:  Ankara-İstanbul otoyolunun Gerede bölümünden Karabük yol ayrımından sonra 80 km mesafe yol alınarak Safranbolu’ ya ulaşılır. Safranbolu konum olarak Amasra, Bartın ve Kastamonu yollarının kesişme noktasıdır. 

Demiryolu ile ulaşım: Ankara ve Zonguldak’ dan trenle Karabük il merkezine demiryolu ile ulaşım imkanı vardır. Karabük – Safranbolu arası mesafe sadece 8 km.’ dir. Tarihi Safranbolu’ ya geldikten sonra Hamamı geçiyor ve sola dönüyoruz. Düz devam ettikten sonra (Hıdırlık tepesi yolu) biraz ileride sol tarafta eski çeşmenin önündeki ara yoldan konağa kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

0 0 votes
Puan ver
Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x